مفهوم بودجه‌ و مزایای بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد

رایانش آتیه آموزشی
برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های یک سازمان، امری بسیار حیاتی است و بدون چنین برنامه‌ریزی‌هایی ادامه فعالیت مستمر یک سازمان میسر نخواهد بود. نظام بودجه به عنوان ابزاری در دست مدیران نقش موثری در برنامه ریزی، هماهنگی و کنترل فعالیت‌های شرکت ایفا می‌کند.

یکی از ایرادات اساسی موجود در سیستم های کنترلی و عملیاتی شرکت‌ها، نبود نظام جامع مبتنی بر بودجه‌ است. برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های یک سازمان، امری بسیار حیاتی است و بدون چنین برنامه‌ریزی‌هایی ادامه فعالیت مستمر یک سازمان میسر نخواهد بود. نظام بودجه به عنوان ابزاری در دست مدیران نقش موثری در برنامه ریزی، هماهنگی و کنترل فعالیت‌های شرکت ایفا می‌کند.
در واقع بودجه که یک مفهوم مهم در اقتصاد خرد است، برای شخص، خانواده، گروهی از افراد، کسب و کار، دولت، کشور و یا هر مورد دارای درآمد و هزینه، اهمیت بسزایی دارد.
دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها اغلب دارای سیستم بودجه‌ریزی سنتی هستند که خود دارای معایب و ایراداتی است که موارد زیر را می‌توان نام برد: 

 -  منابع در بسیاری از موارد، خارج از اهداف اصلی سازمان هزینه می‌شوند و بر روی فعالیت‌های اصلی تمرکز ندارند و باعث می‌شود که بهروری مورد نظر حاصل نشود.

-   اکثرا شاخص‌ها پرداخت‌های سال‌های قبل هستند و ملاک هزینه‌ای وجود ندارد. 

 -  بودجه‌ریزی به صورت شفاف اعمال نشده و نظارت موثر بین بودجه و نتایج عملکرد دستگاه، انجام نمی‌شود. 

 

بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد 

 

بودجه ریزی بر اساس عملکرد یا همان بودجه‌ریزی عملیاتی روشی است برای چگونگی تخصیص منابع به منظور نیل به برنامه‌ها، اهداف و نتایج ارزیابی شده. بدین ترتیب، بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد را می‌توان به طور خلاصه تعیین استراتژی‌های قابل سنجش در سازمان، طبقه‌بندی برنامه‌ها و فعالیت‌های عملیاتی سازمان و نیز تعیین زمان و هزینه‌های تمام شده برای برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمان دانست.
در واقع چنانچه بخواهیم تخمین درستی از درآمد و هزینه‌ها در طول یک بازه زمانی معین داشته باشیم تا بتوانیم به اهداف از پیش تعیین شده برسیم، نیازمند سیاست‌هایی استراتژیک در قالب برنامه‌ریزی عملیاتی برای مخارج سرمایه‌ای و گردش وجوه هستیم. 

مزایای بودجه‌بندی بر اساس عملکرد

بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، مزایای زیادی دارد که از جمله آن می‌توان به افزایش پاسخگویی مدیران دستگاه‌های اجرایی بر اساس عملکرد سازمان، تاکید بر دستیابی به نتایج مورد انتظار با بیشترین میزان صرفه اقتصادی، کارایی و اثربخشی، تسهیل نظارت بر اجرای بودجه و بهبود نحوه تخصیص منابع اشاره کرد. 
در اجرای سیستم بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، سه عنصر برنامه‌ریزی (تهیه برنامه سالانه)، هزینه یابی و مدیریت عملکرد قابل توجه است. علاوه بر سه عنصر فوق، نظام انگیزشی، نظام پاسخگویی و مدیریت تغییر نیز به عناصر توانمند ساز معروف هستند و به منظور کارکرد هرچه بهتر سه عنصر اولیه به آن‌ها اضافه می‌شوند.
سازمان برنامه و بودجه در راستای پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، دستور‌العملی را برای اجرای بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد به سازمان ها وارگان‌ها ابلاغ کرده‌ است که بودجه‌ریزی دستگاه‌ها به گونه‌ای عینی و بر مبنای کارایی و اثربخشی استوار شده است. به این ترتیب مدیران می‌توانند با بکارگیری این دستور‌العمل‌ها، از طریق سامانه نرم افزاری که تسهیل کننده امور بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد است، گام مهمی در ارتقاء بهره‌وری سازمان در مدت زمان مشخص بردارند. 

 

پست ها ی مشابه
۲/۷
نظرات
۲/۷
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.

ثبت سفارش و درخواست مشاوره

دیگر دوران سنتی به سر آمده و با ابزارهای قدیمی نمی‌توان جایگاه خوبی در بین رقبای تجاری به‌ دست آورد. الان حتی داشتن وب‌سایت هم یک ایده قدیمی شده است و صرفا با داشتن یک وب‌سایت نمی‌توان به نتیجه مطلوب دست یافت.ما مسیر را می‌دانیم و علاقه‌مندیم به طور رایگان و حضوری به شما مشاوره دهیم و راهکارهای مناسب را در راستای ارتقای فناوری اطلاعات کسب‌وکارتان به شما معرفی کنیم. شما برای رسیدن به نقطه مطلوب از نظر فناوری اطلاعات، نیاز به نقشه راه مناسب دارید.

در این قسمت اطلاعات خود را وارد نمایید و دکمه ثبت را کلیک نمایید. ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت و با اطلاع از داستان کسب‌وکارتان بهترین را به شما عرضه خواهیم کرد.