وب سایت رسمی چیست و با وجود شبکه های اجتماعی متعدد چه نیازی به داشتن وب سایت رسمی است؟

رایانش آتیه آموزشی
اینترنت مؤثرترین ابزار عصر حاضر است. امروزه شاید کمتر کسی را بتوان یافت که در اینترنت نباشد و بسیاری از کارها و امور مردم در فضای اینترنت انجام می‌پذیرد. اینترنت تبدیل به جهانی موازی با جهان فیزیکی و واقعی ما شده است. البته شاید درست نباشد که به اینترنت جهان مجازی و غیر واقعی گفت. چون بسیاری از چیزها در اینترنت واقعی هستند.

در پست قبلی به این اشاره کردیم که هنرمندان در دنیای کنونی می بایست از ابزار مدرن برای انتشار و اشاعه هنر خود حداکثر استفاده را ببرند. اینترنت مؤثرترین ابزار عصر حاضر است. امروزه شاید کمتر کسی را بتوان یافت که در اینترنت نباشد و بسیاری از کارها و امور مردم در فضای اینترنت انجام می‌پذیرد. اینترنت تبدیل به جهانی موازی با جهان فیزیکی و واقعی ما شده است. البته شاید درست نباشد که به اینترنت جهان مجازی و غیر واقعی گفت. چون بسیاری از چیزها در اینترنت واقعی هستند. به طور مثال شما در اینترنت واقعا پرداخت انجام می‌دهید، واقعا خرید می‌کنید و واقعا بسیاری از کارهای دیگر را انجام می‌دهید.

 

 

وب سایت رسمی چیست؟

هر کسی در جامعه دارای هویتی حقیقی و گاهی نیز حقوقی است. کسب و کار دارد و با دیگران تعامل و تجارت می کند. قابلیت‌هایی دارد که دوست دارد آن را بروز دهد و دیگران از توانایی‌هایش با خبر باشند. برای کسب و کار خود مکانی دارد. فرقی نمی‌کند که هنرمند باشد یا تاجر، پزشک و مهندس در هر صورت این چیزها و خیلی چیزهای دیگر نیز در جامعه دارد. البته به اشکال مختلف و گاهی هم مختص رشته و شغل خودش، بعضی چیزهای متفاوت نسبت به باقی قشرها دارد. به طور مثال اگر هنرمند است و در زمینه هنری فعالیت می‌کند، نوع کارهایش با سایر اقشار متفاوت‌تر و خلاقانه‌تر است. 

وب سایت رسمی هویت حقوقی هر کسی در جهان اینترنت است. امروزه هویت حقیقی افراد عموما در شبکه‌های اجتماعی مشخص می‌گردد. ارتباط بین شبکه‌های مجازی و وب سایت رسمی مثل ارتباط جامعه و محل فیزیکی کسب و کار و اختصاصی افراد است. کسانی که اشخاص خاصی هستند و علاوه بر شخصیت حقیقی، دارای شخصیت حقوقی و هنری نیز هستند، عموما محلی را به عنوان دفتر، مغازه و محل کسب و کار خود دارند. امروزه با همه گیر شدن اینترنت برخی از کسب و کارها که حتی در دنیای واقعی محلی نداشته اند دارای جایی رسمی برای خود شده اند. یعنی فضای اینترنت جایی شده است که مشاغل و اشخاص حقوقی بیش از دنیای واقعی به چشم می‌خورد. بسیاری از افراد در اینترنت حتی شغل دوم دارند و فعالیت اینترنتی آن‌ها درآمد بیشتری را برایشان به ارمغان می‌آورد. از طرفی با روی کار آمدن شبکه‌های اجتماعی ارتباط مردم و کسب و کارها با هم تنگاتنگ شده است و چهان دور فیزیکی در اینترنت بسیار به هم نزدیک شده است. وب سایت رسمی نیز در جهان اینترنتی حکم دفتر کار یا جایگاه حقوقی و رسمی اشخاص خاص به حساب می‌آید.

 

 

چرا وب سایت رسمی برای یک هنرمند بیش از سایر اقشار مفید است؟

هنرمندان در کنار اساتید دانشگاه، پزشکان، سیاسیون و غیره از جمله اشخاص خاص جامعه هستند که اتفاقا به نظر ما داشتن وب سایت رسمی به عنوان جایگاه رسمی حقوقی خود در جامعه اینترنتی برایشان اجباری و حتی از دنیای فیزیکی مهم تر است. چون هنرمندان از جمله افرادی هستند که چندان نیاز به مکان فیزیکی خاص به مانند سایر اقشار جامعه برای فعالیت هنری خود نیستند. آن ها با داشتن یک وب سایت رسمی می‌توانند اغلب آثار و فعالیت‌های خود را به معرض نمایش و فروش فرار دهند. از طرفی حتی اگر بگوییم برخی از افراد یا زمینه‌های هنری نیاز به محل فیزیکی نیز هستند، با این حال داشتن حظوری فعال در اینترنت بسیار می‌تواند در رونق کسب و کار و هنر آن‌ها مؤثر باشد. وب سایت رسمی از طرفی دیگر، مرجع اصلی اطلاع رسانی یک هنرمند است و هرچه هنرمند مشهورتر باشد این مورد بسیار با اهمیت تر نیز خواهد شد. شبکه‌های اجتماعی جایی نیست که مالکش خود هنرمند باشد و اغلب فضاهای دروغین نیز به نام هنرمندهای مشهور در شبکه‌های اجتماعی ایجاد می‌شود. شایعه‌ها در شبکه‌های مجازی نیز بسیار است و یک هنرمند می‌تواند در وب سایت رسمی خود اخبار مورد استناد در مورد خود منتشر کند. در ضمن شبکه‌های اجتماعی صرفا قابلیت پست‌گذاری و به اشتراک گذاری مطالب و عکس‌ها را دارند و از طرفی چون برای تمامی اقشار جامعه ایجاد شده‌اند، بسیار کلی تحلیل شده اند و امکانات محدودی دارند.

 

 

داشتن وب سایت رسمی بهتر است یا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی؟

این دو هر کدام در جایگاه خود بسیار خوب هستند و در عین حال دو چیز متفاوت اما بسیار مرتبط با هم اند. همانطور که قبلا گفته شد، وب سایت رسمی، جایگاه حقوقی و رسمی یک شخص است. اما شبکه‌های اجتماعی به مانند یک بازار و اجتماع شلوغ است که بهترین ابزار برای تبلیغ اشخاص حقیقی و حقوقی است. برای مدلینگ و هنر و انتشار و تبلیغ آثار شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بهترین باشد. داشتن پروفایل شبکه‌های اجتماعی بدون داشتن وب سایت رسمی به مانند دست فروشی کنار خیابان های شلوغ است. اما کسانی که وب سایت رسمی دارند و در شبکه‌های اجتماعی نیز فعالیت می‌کنند، فعالیتشان رسمی و بسیار با برنامه تر است. درآمد و سود حاصل از ترکیب وب سایت رسمی خوب به همراه فعالیت مؤثر در شبکه‌های اجتماعی بسیار زیاد است. هر کسی سود را در چیزی می‌بیند. سود می‌تواند نفع مالی، نفع اجتماعی و فرهنگی، نفع انسانی و بشر دوستانه و یا تمامی این‌ها باشد. اما هر چیزی که باشد، رسیدن به سود بهینه نیاز به برنامه ریزی و فعالیت درست باشد. کسانی که برنامه مدون و اصولی برای پیشرفت و ارتقا اهداف خود دارند می‌بایست ابتدا با داشتن وب سایت رسمی در جهان اینترنتی به خود شخصیت حقوقی و رسمی ببخشند و سپس آن را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تبلیغ کنند و در حقیقت ویترین خود را در شبکه‌های اجتماعی قرار دهند. در این حالت مرجع رسمی اطلاعات و پایگاه اصلی اطلاعاتی، وب سایت رسمی خواهد شد. 

از طرفی شبکه اجتماعی مالکش خود شخص نیست. امکانات شبکه‌های اجتماعی محدود به تحلیل سازنده آن شبکه اجتماعی است. اما وب سایت رسمی با نگاه و سلیقه خود شخص ایجاد خواهد شد و دارای امکاناتی است که شخص آن‌ها را برای خود و کسب و کارش مناسب می‌بیند.

 

 

آیا واقعا داشتن وب سایت برای یک هنرمند مهم است و می‌تواند تأثیری داشته باشد؟

در بیان اهمیت وب سایت رسمی شاید همین بس باشد که هنرمندان و مدل های مطرح و غیر مطرح در جهان همگی دارای وب سایت رسمی هستند. اما هنرمندان معروف ایرانی را با یه جستجو ساده در داخل اینترنت، همه را بدون وب سایت رسمی خواهید یافت. این موضوع خود بیانگر فعالیت بسیار بد جامعه هنری ما در فضای اینترنت است.  برای مثال امبر جین(amber jean) نقاش، تیلور سوییفت (taylor swift) خواننده، نیکول کیدمن (Nicole kidman) بازیگر در زمینه‌های مختلف همگی دارای وب سایت رسمی هستند. حتی هنرمندان گمنام خارجی که شهرتشان محلی است و یا فقط در کشور خود مطرح هستند نیز دارای وب سایت رسمی هستند و حتی از طریق وب سایت خود آثار خود را به نمایش و فروش می‌گذارند. این کم کاری در اینترنت برای جامعه هنری کشورمان که از پتانسیل بسیار بالایی در فضای اینترنتی برخورداند بسیار تأسف بار است اما از طرفی این فضای بکر و خالی برای هنرمندانی که از الان شروع کنند بسیار فرصت ساز و مؤثر خواهد بود. یک هنرمند نیاز نیست که معروف باشد فقط اکر به آثار و قدرت هنر خود اعتقاد داشته باشد با فعالیتی درست و اصولی در فضای اینترنت می‌تواند تا چندین برابر هنر و کسب و کار خود را ارتقا دهد. 

فعالیت درست در اینترنت با راه اندازی یک وب سایت رسمی آغاز می‌شود و فعالیت درست در اینترنت نیز می‌تواند یک هنرمند را مطرح کند، آن هنرمند و آثارش را همیشه در دید مردم نگاه دارد و جاودانه کند، فعالیت اقتصادی هنرمند را ارتقا دهد و آثار هنرمند را به مردم معرفی کند. البته در نهایت آن چیز که یک هنرمند را مطرح می‌سازد آثار هنری اش است، اما وب سایت رسمی باعث می‌شود آن هنرمند به نحو احسنت خود و آثارش را به مردم و جامعه نشان دهد و از محبوبیت و مقبولیت بسیار بیشتری برخوردار گردد. 

 

پست بعدی : "یک هنرمند و فرهنگی برای داشتن یک وب سایت رسمی خوب چه مراحلی را باید طی کند؟"

 

پست ها ی مشابه
۲/۷
نظرات
۲/۷
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.

ثبت سفارش و درخواست مشاوره

دیگر دوران سنتی به سر آمده و با ابزارهای قدیمی نمی‌توان جایگاه خوبی در بین رقبای تجاری به‌ دست آورد. الان حتی داشتن وب‌سایت هم یک ایده قدیمی شده است و صرفا با داشتن یک وب‌سایت نمی‌توان به نتیجه مطلوب دست یافت.ما مسیر را می‌دانیم و علاقه‌مندیم به طور رایگان و حضوری به شما مشاوره دهیم و راهکارهای مناسب را در راستای ارتقای فناوری اطلاعات کسب‌وکارتان به شما معرفی کنیم. شما برای رسیدن به نقطه مطلوب از نظر فناوری اطلاعات، نیاز به نقشه راه مناسب دارید.

در این قسمت اطلاعات خود را وارد نمایید و دکمه ثبت را کلیک نمایید. ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت و با اطلاع از داستان کسب‌وکارتان بهترین را به شما عرضه خواهیم کرد.